Świat Mastertona
Prawdziwa gratka dla miłośników twórczości Mastertona – obok Stephena Kinga, najbardziej popularnego w Polsce autora horrorów. Znajdziemy tu dziesięć opowiadań, z których sześć nie było nigdy wcześniej publikowanych, wywiad z pisarzem, jego pełną bibliografię. Dla fanów grozy dodatkową atrakcję stanowić będą pełne erotyzmu rysunki Boba Covingtona – znanego brytyjskiego ilustratora książek z pogranicza horroru i fantastyki.
– Oryginalny tytuł: „Manitou Man: The Worlds Of Graham Masterton” (1998)
– Tłumaczenie: Paweł Wieczorek i Ewa Ciszkowska
– Wydawnictwo: Albatros (1999)
4 komentarze
aneta
jeszcze nie przeczytałam wszystkich dzieł ale jak dla mnie są to najlepsze książki jakie czytałam..:)
kami
ojjjj nie czytalam tej ksiazki…
jak najpredzej trzeba to nadrobic!!!
Reggie
Właśnie ją przeczytałem… Ciekawe opracowanie (chociaż stronnicze, gdyż nie brakuje tu zachwytów na temat książek Grahama) okraszone opowiadaniami (po dwa na każdy rozdział) – i tymi znanymi, np. ze zbioru „Strach ma wiele twarzy” i mniej znanymi (no, przynajmniej dla mnie:D), jak np. „Lolicia”, „Bohaterka” czy „Anais”.
W każdym razie polecam miłośnikom pisarza:)
baterflajerek
Te mniej znane opowiadania, o których pisze Reggie można znaleźć w „Okruchy strachu”. Osobiście preferuje te 'dłuższe wersje’ twórczości Autora. Jednak jak ktoś lubi opowiadania polecam:) Do tego dzieła jeszcze nie udało mi się dotrzeć. Widzę, że za wiele nie straciłam, skoro jest to zbiór opowiadań, które są mi znane.