Horrory

Nocna plaga

Graham Masterton - Nocna plagaPięcioro Wojowników Nocy, podobnie jak ich przodkowie kilkaset lat wcześniej, musi zmierzyć się z wcielonym złem, Isabel Gowdie, przebudzoną służebnicą szatana. Potężna wiedźma, korzystając z usług Nosicieli, rozprzestrzenia złowieszczą Nocną Plagę, która zagrozi wkrótce wszystkim ludziom. Wojownicy Nocy mają mało czasu, tym bardziej że dwoje z nich również zostało zarażonych tą potworną chorobą…

– Oryginalny tytuł: „Night plague” (1991)
– Tłumaczenie: Grzegorz Jasiński
– Wydawnictwo: Zysk i S-ka (1994), Rebis (2004)

Fragment książki:

… Czarownica nosi w sobie Czarną Plagę do końca życia. Ma stosunki z siedmioma mężczyznami. Każdy z nich zostaje wybrany ze względu na to, że jest śmiertelnie chory na jakaś zwykłą fizyczną chorobę, jak trąd, rak czy AIDS. Czarownica obiecuje im długie życie w zamian za to, że zostaną Nosicielami. Ich zadaniem jest przekazanie Nocnej Plagi jak największej liczbie niewinnych ludzi, szczególnie osobom obdarzonym wyobraźnią, twórczym i takim, które mają duży wpływ na społeczeństwo. Dlatego zarażony został Szekspir. Nawiedziła go zjawa, która przypominała mu Czarną Damę. Z tego też powodu do drzwi Mozarta zapukał kiedyś przerażający szary nieznajomy. Tej nocy coś przydarzyło się Mozartowi, nikt nie wie do końca co, ale jego zdrowie i muzyka już nigdy nie powróciły do dawnej świetności. …

12 komentarzy

 • stacho

  książka jest świetna, czytałam ją w zeszłym roku w wakacje i przyznam, że już trochę zapomniałam, ale jest napisana świetnym i zrozumiałym językiem, mimo że ksiązka jest gruba, czyta się ją bardzo szybko i naprawdę polecam. pozdrawiam.

 • stacho

  czytałem tę książkę w zeszłe wakacje i muszę przyznać że książka jest świetna, bardzo mnie zaciekawiła i chciałbym przeczytać wszystkie książki tego autora, jednak niestety nie mam na to czasu, ale kiedyś jeszcze wrócę do książek pana Mastertona. Mimo, że już nie pamiętam zbytnio treści (no niestety co do książek moja pamięć jest krótkotrwała) to wiem, że książka ta jest godna uwagi, ma ciekawą fabułę i dobrze się ją czyta. Polecam.

 • total

  Książka dobra, jak zwykle doskonałe opisy :). Mocna fragmentami bardzo, zdecydowanie przeznaczona dla ludzi o mocnych nerwach, albo słabej wyobraźni 😉

 • Avionetca

  Najlepsza z książek Mastertona, które dotąd przeczytałam. Niesamowite opisy, ciekawe i pobudzające wyobraźnie. Podczas jej czytania przez głowę przewijały się obrazy, które byłyby wspaniałą ekranizacją. Jak zwykle autor pokazał swój niezwykły kunszt i pomysłowość. Bardzo wciągająca fabuła kręcąca się wokół czarownic- służebnic szatana. Zresztą tak jak w jego wielu książkach. Mimo to w każdej pokazuje świeże spojrzenie na ich problem. Polecam!

 • Mariusz

  Książka bardzo ciekawa, jest tematycznie inna niż wcześniejsze cykle z tej serii. Mniej walk wojowników nocy. Autor bardziej skupia się na opisie przeżycia, odczucia głównego bohatera. Mały minusik to, ze autor sprowadza na dalszy plan wcześniejszych wojowników nocy.
  Po przeczytaniu „Wojowników Nocy”, Śmiertelnych Snów” i „Nocnej Plagi” to ta trzecia jest jedna z lepszych w moim odczuciu. Zobaczymy co nam zaprezentuje ostatnia jak na razie powieść z tej serii „Powrót Wojowników Nocy” /jeszcze jej nie czytałem/

 • Reggie

  Jedna z lepszych. Zresztą, jak wszystkie o Wojownikach nocy (no, może poza słabszym „Śmiertelne sny”).

 • titi

  Naprawde ciekawa,interesująca i wciągająca książka, gdy skończyłam chciałam ją jeszcze raz przeczytam.
  Początek nie jest tak poruszający do puki nie zostanie napadnięty na ulicy, a potem te wizje w starym mieście i moce Wojowników nocy. To świetna książka i polecam wszystkim.

 • Hektor

  Uwielbiam ksiazki Mastertona, ale jesli chodzi o te fantazyjne – ta jest naprawde dobra 🙂 ksiazka wcale nie jest gruba, ale po wciagnieciu do akcji czyta sie ja jak odmawia pacierz. Naprawde swietna ksiazka swietnego autora. polecam!

 • Agusia

  W mojej ocenie słabasz a książek – zbyt dużo fantastyki, a tego nie lubię. Wystepują typowe dla autora motywy sceny erotycznej, duzego biustu i zakonczenia gdzie główny bohater ocaleje. 3/5

 • baterflajerek

  mi się podobała tak samo jak część pierwsza z tego cyklu. może troszkę więcej w niej wątków erotycznych. generalnie jak ktoś lubi elementy fantastyki polecam:)

 • vampi

  książka dosyć dobra, mimo że zawiera wiele elementów fantastyki ale za to umiejętnie usytuowanych w rzeczywistości, zresztą taka wlaśnie jest fabuła, że nie wiadomo kiedy to sen a kiedy jawa 🙂 generalnie polecam..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *