Horrory

Dom szkieletów

Graham Masterton - Dom szkieletówJest pierwszy dzień pracy młodego John’a w agencji nieruchomości pana Vane’a w Streatham. John myśli, że domy są przyjemnymi miejscami, w których można mieszkać długo i szczęśliwie. Nie ma pojęcia o ukrytych siłach w posiadłości pana Vane’a. W rzeczywistości nikt nie żył w jego domach zbyt długo. Sąsiedzi narzekali na hałasy mrożące krew w żyłach, a następnie na śmiertelną ciszę. W jednym z okolicznych budynków w trakcie rozbiórki robotnicy znaleźli zamurowane szkielety kilkudziesięciu osób.

– Oryginalny tytuł: „House Of Bones” (1998)
– Tłumaczenie: Karol Ford
– Wydawnictwo: Albatros (1998)

9 komentarzy

 • Tycon

  Witam!Polecam książke „dom szkieletów”.Przeczytałem ją jednym tchem.Ma bardzo wciągającą fabułe,która zasięga w rąbki histori pradawnych Druidów.Naprawde wspaniała powieść,z lekkim smakiem dreszczyku.Pozdrawiam Atlantis,która widać lubi powieści Mastertona równie bardzo jak i ja;)

 • aga.

  Bardzo ciekawa książka.Opracowałam ją w niecałe 2 dni-tak się wciągnełam. Jest to pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam. Jestem pozytywnie nastawiona na następne jego utwory,które omieszkam przeczytać. Pozdrowienia dla Fanów Książek tego Pana .

 • Beatii

  hm…Książka za krótka można ją przeczytać w ciągu zaledwie kilku godzin… Jak każda książka Mastertona trzyma w napięciu, momentami trzeba ją na chwilkę odłożyć i odetchnąć choć Masterton napisał wiele innych dużo lepszych książek polecam np. Zwierciadło piekieł czy Rytuał. A zresztą wszystkie jego książki są świetne;)

 • Michak

  Ta ksiązka pozastawia spory niedosyt, autor zainspirował tutaj ciekawym i dość mrocznym pomysłem jednak dalej tak wszystko pędzi i streszcza ze sytuacje robią sie wrecz niemożliwe i śmiesza. Szkoda bo mogła byc dobra ok 400 stronicowa ksiązka a tak wyszedł mały gniot pisany wielką czcionką. Przeczytałem ją chyba w 2 godz, ocena tylko 3.

 • Łajdak

  „Dom szkieletów” w pewnym stopniu przybliżył mnie do twórczości Mastertona, mimo iż preferuję inny styl pisowni ta książka wciągnęła mnie do tego stopnia, że przeczytałem ją w kilka godzin. Polecam książki twórczości Bukowskiego C.

 • krzysiek

  Bardzo fajna książka,aczkolwiek preferuję książki z większą dawką adrenaliny.Jednak bardzo zachęcam i polecam do przeczytania tej książki.

 • Marek maras

  To też była moja pierwsze książka Mastertona, bardzo mi się podobała. Nie wiem czy jest teraz wydawana, nigdzie nie mogłem jej znaleźć, swoją kupiłem w antykwariacie, a potem mi zginęła chyba.

 • endrju7

  Bardzo dobra książka z ciekawą akcją, która zainteresuje czytelnika. Akcja toczy się wokół jednego głównego bohatera i jego kolegów i koleżanki z nowej pracy. Jako że akcja jest jednowątkowa łatwo się czyta. Motyw szkieletów w nawiedzonych domach bardzo fajny, trzyma w napięciu i powoduje dreszcze. Czytelnik utożsamia się z bohaterem i wręcz szkoda, gdy straszna przygoda wraz z książka się kończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *