Horrory

Demon zimna

Graham Masterton - Demon zimnaKiedy Jack Hubbard zapisuje się do West Grove Community College, zostaje przydzielony do klasy Jim’a Rook’a. Wkrótce zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Zamarza fontanna, ściany toalety są pokryte grubą warstwą lodu, kolega Jack’a z klasy noszący jego koszulę przymarza do poręczy schodów i może być uwolniony jedynie bez rąk, szkolny basen zupełnie zamarza. Jim podejrzewa, że zdarzenia te mają związek z pobytem Jacka i jego ojca na Alasce oraz tragiczną w skutkach wyprawą, jaką Henry i jego towarzysze odbyli do Domu Martwego Człowieka, zbudowanego, jak głosi miejscowa legenda, przez rozbitka z Titanica.

– Oryginalny tytuł: „Rook IV: Snowman” (1999)
– Tłumaczenie: Piotr Roman
– Wydawnictwo: Albatros (2000)

5 komentarzy

 • Atlantis

  witam wszystkich:-) demon zmimna to jedna z kilku książek Mastertona, która zawiera w sobie ziarnko prawdy. Jednakże doszukałam sie pewnej nieprawidłowości, z tego względu, iż jak wiadomo to

  Show »

  na końcu tej książki Tibbles zostaje w domku i ulega spaleniu. Natomiast w następnym tomie opowiadań o Jimie Rooku, powraca ta kotka i ma sie całkiem dobrze.

  tylko uwaznie czytając można doszukać sie pewnych nieścisłości:-)

 • dula80

  Kolejna przyjemna pozycja z cyklu Rook. Jak dla mnie mało z horroru ale jeśli nie nastawić się na dużą dawkę strachu to bardzo miło się ją czyta. Mimo wszystko polecam… z resztą każda książka napisana przez mistrza jest godna uwagi!!!:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *