Wirus. Tom 1

Szczegóły

 • tytuł: Wirus. Tom 1
 • wydawnictwo: Dom Wydawniczy REBUS
 • liczba stron: 392
 • data wydania ebooka: 2018-05-11
 • kup e-booka

Opis książki

Spokojna dzielnica Londynu, w której nigdy nie dzieje się nic ciekawego. Ludzie, którzy dotychczas żyli w spokoju, nagle zaczynają popełniać przerażające zbrodnie.

W lokalnym sklepie dochodzi do morderstwa. Pracownica, spokojna i miła dziewczyna, nagle z zimną krwią zabija swojego chłopaka. Wkrótce potem zawsze uśmiechnięty i nieco nieśmiały mężczyzna morduje własną żonę. W okolicznej szkole uwielbiana przez wszystkich nauczycielka pewnego dnia wpada w szał i wyrzuca swoich uczniów z klasy. Przez okno.

„Wirus” to pełna napięcia i grozy powieść Grahama Mastertona z 2018 roku. Osadzona w Anglii historia przedstawia czytelnikowi dwóch detektywów: Jerry`ego Pardoe i Dżamilę Patel. Para staje przed trudnym zadaniem rozwikłania serii tajemniczych zabójstw, które nagle nawiedziły Londyn. Wypadki pozornie nie są ze sobą połączone, choć sprawcą zawsze jest ktoś, kto wcześniej wiódł spokojne życie i kto nigdy nie byłby podejrzewany o skłonności do zbrodni. Oprócz tego wszyscy mordercy lubili kupować używaną odzież. Czy zwykłe ubrania mogą być przyczyną tak potwornych zabójstw?

Książka trzyma w napięciu do samego końca. Tajemnicza i zarazem wartka akcja porywa czytelnika i rzuca go w sam środek niezwykłych wydarzeń. Zdaniem czytelników, jest to Graham Masterton w swoim najlepszym wydaniu.

Graham Masterton to brytyjski pisarz, autor znanych na całym świecie horrorów. Zadebiutował w latach 70, rozpoczynając swoją słynną serię „Manitou”. Od tego czasu zdobył uznanie wśród miłośników literatury grozy. „Wirus” to pierwszy tom przygód dwójki brytyjskich detektywów, którzy zostają postawieni przed trudnymi do wyjaśnienia zjawiskami.

Fragmenty

Jej skóra zaczęła się marszczyć, pojawiły się na niej pęcherze. Chociaż z całej siły wgryzała się zębami w materiał dupatty, wydała z siebie przeraźliwy charkot, jej ciało wygięło się w łuk i trzęsło się gwałtownie w przedśmiertnych drgawkach.

Właśnie. Wyobraź sobie, że to się wciąż dzieje, nawet tu, w Anglii, i to częściej, niżbyś się spodziewał. W ubiegłym tygodniu doszło do zabójstwa w Edmonton. Ktoś spuścił kobiecie na głowę dwudziestoczterokilogramowy blok betonu, ponieważ miała romans z nauczycielem angielskiego.

Przyjrzała się sobie trochę uważniej i ze zdziwieniem zauważyła, że w kącikach jej oczu błyszczą łzy. Skąd się wziął ten nagły smutek? Jednak w tej samej chwili poczuła też urazę i złość. Dlaczego mi to zrobiłeś? Za co? Myślisz, że ja nie potrafię cię zranić? Jeszcze mnie nie znasz, nawet w połowie!

Pytania i odpowiedzi

 1. Jakie są główne tematy poruszone w powieści „Wirus”?
  Powieść dotyka tematów grozy, tajemniczych zabójstw, a także zaskakujących skojarzeń między zbrodniarzami.
 2. Kim są główni bohaterowie książki?
  Głównymi bohaterami jest dwójka brytyjskich detektywów – Jerry Pardoe i Dżamila Patel.
 3. Jakie wrażenie pozostaje po przeczytaniu tej powieści?
  Czytelnicy zostają porwani przez wartką akcję, niezwykłe wydarzenia i pełną grozy atmosferę.
 4. Jakie są wyróżniające cechy twórczości Grahama Mastertona?
  Masterton to znany autor horrorów, który w swoich książkach potrafi stworzyć niesamowicie przerażające doświadczenia dla czytelników.