Potomek

James Falcon jako dziecko słyszał od matki Rumunki wiele mrożących krew w żyłach historii o strigoi, rumuńskich wampirach, żyjących w niedostępnych regionach kraju. Traktuje je jako podania ludowe, historie, które są przesadzone i mają na celu jednie budzić przerażenie. Jednak w 1944 roku w czasie II wojny światowej amerykański kontrwywiad kieruje go do Antwwerpii, gdzie Falcon ma podjąć się tajnej misji. W jego rękach znajdują się losy milionów ludzi. Staje do walki z wampirami, kierowanymi przez najpotężniejszego z nich – Doriana Ducę. Nierówna walka z mocami ciemności na szczęście kończy się powrotem Falcona – zwycięzcy do kraju.

Mija 13 lat. Świat prawie zapomina o wojennych zmaganiach i stara się przywrócić dawny porządek. James Falcon zostaje ponownie wezwany, tym razem przez połączone siły MI6 oraz CIA. Jego ściśle tajna misja kolejny raz ma na celu zwalczenie wampirów. Ponownie ścieżki Falcona i Doriana Duki się splotą, tym razem jednak zadanie Falcona będzie trudniejsze. W starciach z wampirami ma do załatwienia prywatne porachunki z przywódcą wampirów. Pojawi się także konieczność wyjaśnienia pewnej zagadki z własnej przeszłości, co jest o tyle trudne, że wampiry nigdy nie wybaczają.

Tym razem mistrz horroru Graham Masterton zabiera swoich czytelników w podróż po Europie i przybliża im rumuńskie wampiry, które do czasów współczesnych rządzą wierzeniami mieszkańców kraju. Krwawe ofiary i sposoby na unicestwienie potworów żywiących się krwią to zaledwie początek tej pasjonującej historii, która zaczyna się wraz z końcem wojny.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ „POTOMEK”