Miesiąc z Grahamem Mastertonem

Jest odpowiedzialny za przerażanie rzesz Czytelników od 1976 roku po dzień dzisiejszy. Z powodu jego tekstu, przekraczającego granice makabry i obrzydliwości, zamknięto redakcję brytyjskiego czasopisma. Graham Masterton – mistrz grozy, ojciec „Manitou”, autor horrorów, thrillerów i… poradników seksuologicznych.

W sierpniu na półkach polskich księgarń pojawią się dwie jego książki – „Sekta”, wznowienie wydane nakładem wydawnictwa  Replika (oryginalny tytuł Holly terror), oraz „Susza”, nowa powieść wydana przez Albatrosa. Czeka nas miesiąc strachu.

Słów kilka o Grahamie Mastertonie

Graham Masterton swoją przygodę z literaturą grozy rozpoczął w roku 1976, kiedy to wydana została powieść „Manitou” – historia indiańskiego szamana odrodzonego ponownie we współczesności, który mści się na białych. Książka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i dość szybko stała się światowym bestsellerem. Po tej fantastycznej premierze pojawiły się kolejne wielokrotnie nagradzane powieści, zbiory opowiadań i poradniki, a część z nich trafiła na ekrany kinowe i  telewizyjne.

W książkach Grahama Mastertona można natknąć się na polskie wątki. Akcja „Dziecka ciemności” została osadzona w całości w Warszawie, natomiast w „Bazyliszku” Czytelnik wraz z bohaterami ma okazję zwiedzić Kraków.

Sierpień miesiącem Grahama Mastertona

Z okazji dwóch wyjątkowych premier księgarnia Libroteka.pl we współpracy z wydawnictwami Replika i Albatros oraz portalem Horror Online ogłosiła sierpień miesiącem Grahama Mastertona.

­– Literatura grozy, mimo ostatniego zachłyśnięcia się wampirami, wilkołakami i zombie, to w Polsce nadal literatura niszowa. Przez prozę Mastertona chcemy pokazać, że książkowe horrory są znacznie bardziej przerażające, po prostu lepsze niż te kinowe – mówi Agnieszka Zienkowicz, specjalista ds. marketingu i e-commerce księgarni Libroteka.pl. – Szykujemy dla Czytelników mnóstwo promocji, w tym zakupy grupowe najnowszych powieści Grahama Mastertona, a także konkurs wiedzy o horrorze.

Więcej informacji na temat akcji „Miesiąc z Grahamem Mastertonem” dostępne na stronie www.libroteka.pl/masterton