Gloria

„The Dark Days of Christmas” to nowela Grahama Mastertona i Karoliny Mogielskiej, która w Polsce ukazała się 18 grudnia 2023 roku. Tym razem jeden z najbardziej znanych autorów postanowił nieco makabryczne podejście do Świąt Bożego Narodzenia. Lektura, której nie warto ominąć. Tym bardziej że akcja rozgrywa się w Polsce.

Demon zwany Gryla

Książka nawiązuje do islandzkiego demona, którego wszyscy nazywają Gryla.

Dzieci, które znajdują się w Domu Dziecka im. Świętego Mikołaja, co roku liczą, że wraz z nadejściem Gwiazdki, w ich sercach zagości nadzieja na lepszą przyszłość. Tak bardzo by chciały być otoczone miłością. Tymczasem, w tym domu dziecka, zaczyna pracować nowa opiekunka imieniem Gloria, która ma fantastyczne podejście do dzieci. Wydaje się ona być taką iskierką radości dla wszystkich zgromadzonych wokół niej dzieci. Jedna z osób, które na stałe pracują w tym miejscu, ma przeczucie, że z Glorią nie wszystko jest w porządku.

Z czasem w Domu Dziecka zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Radość z oczekiwania na pierwszą Gwiazdkę i uroczystą Wigilię zaczyna być coraz mniejsza. W dzieciach, ale także w wychowawcach zaczyna narastać strach. Na tyle, że niektórzy nie mają już pewności co do tego, co jest jawą, a co snem. Coraz więcej osób nabiera jednak przekonania, że za tą zbiorową historię może stać Gloria. Tylko w jaki sposób? Skoro jest ona tak urokliwa i zjednuje sobie wszystkich. Czy tak, aby jest na pewno? Czas na to, aby sprawdzić, co tym razem Graham Masterton przygotował dla swoich czytelników.

fot. https://darkbook.pl/product/gloria/