Dzieci Zapomniane Przez Boga

Jerry Pardoe i Dżamila Patel, dwójka brytyjskich detektywów, których czytelnik miał okazję poznać w powieści „Wirus”, znów muszą stawić czoła przerażającej tajemnicy.

Akcja „Dzieci Zapomnianych Przez Boga” dzieje się w Londynie. Historia rozpoczyna się od tajemniczych narodzin w jednym z londyńskich szpitali. Na świat przychodzi zdeformowane dziecko, które z medycznego punktu widzenia nie powinno nawet być żywe. Tymczasem istota rodzi się w nieoczekiwanie dobrej kondycji…

Równocześnie w londyńskich kanałach dochodzi do bardzo tajemniczych zdarzeń, które mogą mieć związek z przerażającymi narodzinami. Pardoe i Patel jeszcze raz muszą rozwikłać zagadkę i uratować tysiące ludzkich istnień. Tuż pod londyńskimi ulicami czai się śmiertelne niebezpieczeństwo, które może zagrozić istnieniu całego miasta.

„Dzieci Zapomniane Przez Boga” to powieść grozy i drugi tom z serii o dwójce brytyjskich detektywów. Autor kolejny raz porywa czytelnika w mroczny świat tajemnic, czających się tuż pod powierzchnią Londynu. Nie jest to tylko horror — to również opowieść o ludzkim strachu przed nieznanym, o przezwyciężaniu lęków i o tym, co naprawdę powinniśmy dostrzegać w drugim człowieku. Czytelnicy są zgodni — jest to Graham Masterton, jakiego wszyscy kochamy, z wciągającą fabułą i ciekawie zbudowanymi bohaterami.

Graham Masterton to brytyjski mistrz horroru i autor jednych z najbardziej poczytnych powieści grozy na świecie. Znany jest m.in. ze swojej serii „Manitou”, zapoczątkowanej jeszcze w latach 70. „Dzieci Zapomniane Przez Boga” to drugi, po wydanym w 2018 roku „Wirusie” tom opisujący przygody Jerry`ego Pardone i Dżamili Patel.

Pytania i odpowiedzi:

 1. Kim są główni bohaterowie powieści?
  Detektywi Jerry Pardoe i Dżamila Patel.
 2. Gdzie rozgrywa się akcja powieści?
  Akcja dzieje się w Londynie.
 3. Jakie tajemnicze zdarzenia mają miejsce w londyńskich kanałach.
  W londyńskich kanałach dochodzi do tajemniczych zdarzeń, które mogą mieć związek z przerażającymi narodzinami zdeformowanego dziecka.
 4. Jaki gatunek literacki reprezentuje „Dzieci Zapomniane Przez Boga”?
  Powieść jest thrillerem grozy.