17 szram

17 szramGraham Masterton, F. Paul Wilson, Washington Irving, Aleksandra Zielińska, Paweł Waśkiewicz i wielu innych wybitnych pisarzy, specjalizujących się w historiach kryminalnych i z dreszczykiem, stworzyło po jednym opowiadaniu, które zebrano w tomie „17 szram”. Zbiór opowiadań jest kolejnym po „11 cięciach”, „13 ranach” i „15 bliznach” zbiorem, w którym zgromadzono opowiadania polskich i zagranicznych mistrzów gatunku. Tym razem wybór padł na 17 autorów i 17 różnych opowiadań, utrzymanych w konwencji grozy i fantastyki, po których nic już nie będzie takie samo.

Zamiast wstępu będzie „Kompleks Kasandry” Zielińskiej, który po kilku stronach zamieni się w historię „Rozpruwacza”, opisaną przez F. Paula Wilsona. A potem będzie już tylko intensywniej: Ramsey Campbell „Z perspektywy czasu” powróci do pewnej historii sprzed lat, pojawi się „W obronie Rogera Herringsa” – jedno z najstarszych opowiadań Grahama Mastertona, „Czerwony Świat” Carltona Mellicka III, Robert Cichowlas i „Uoija”, jak zwykle krótka „Porada” Morta Castle’a, aż po „Legendę o Sleepy Hollow” Washingtona Irvinga, którą sfilmował Tim Burton. Honoru polskich pisarzy będzie bronić także Łukasz Radecki, Robert Ziębiński, Kazimierz Kyrcz Jr. czy Jacek Rostowski.

Od historii fantastycznych, poprzez opowieści wampiryczne aż po klasyczne motywy z horrorów, umieszczone zarówno na kilku stronach wciągających opowiadań, jak i opowiadań ciągnących się przez ponad 40 stron – „17 szram” to propozycja dla wielbicieli talentu pisarskiego oraz mistrzów słowa, którzy pokusili się o stworzenie historii niesamowitych.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ „17 SZRAM”